Kombi Arızaları

Kombi Arızaları

Elektronik her ürün arıza oluşturma potansiyeline sahipken, en çok karşılaştığımız arızalardan biri de kombi arızası sorunu. Şimdilerde her evde hatta ofiste, esnaf dükkanında bulunan kombiler, bu kadar yaygın kullanımı olan kombilerin arıza çıkarması ise olağan sayılabilir. Bazen küçük müdahaleler ile giderilen arızalar olabilirken, bazen de büyük arızalarla karşılaşabilirsiniz. İşte bu yüzden kombinizle ilgili karşılaştığınız her çeşit arıza için servisimizi arayabilirsiniz. Sakarya kombi servisi ihtiyacınız varsa bir telefon uzaktayız.

Kombi Barının Düşmesi

Kombinizin suyunun azalması halinde kombi basıncı düşer. Normal şartlarda basınç ibresi 1 ile 2 arasında yer alırken, su azaldığında gösterge 1'in altına düşmeye başlar. Böyle bir durumda kombinizin altında bulunan vana sayesinde kombinize su dolumu yapabilirsiniz. Kombi su aldıkça göstergenin yükseldiğini göreceksiniz.

Kombi Çalıştığı Halde Isınamama

Kombiniz çalıştığı halde peteklerin ısınmaması ya da sıcak suyun gelmemesi sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda kombinizin sigortası atmış olabilir ya da vanalardan biri kapalı kalmış olabilir.

Peteklerin Tam Isınmaması

Kombiniz çalışmasına rağmen petekleriniz tam değil de kısmi olarak ısınıyor olabilir. Bu durumda ise muhtemelen peteklerinizde hava vardır ve bu havanın alınması gerekebilir.

Kombinin Su Damlatması

Eğer kombiniz su akıtıyor ise muhtemelen fazla su aldığındandır. Bu durumda kombi basınç ayarı yükseldiğini görürsünüz. Çözüm olarak ise bar ayarı düşene kadar kombi suyunu boşaltmanız gerekebilir.

Arıza Halinde Yapılacaklar

Bu tür arızalar hemen her kombi kullanıcısının karşılaştığı küçük arızalar arasında sayılabilir. Ancak kombi hem elektrik hem de gaz ile çalışan elektronik bir alet olduğu için her zaman tercihinizi uzman müdahalesinden yana kullanınız. Kombinizle ilgili karşılaştığınız arıza hakkında hiç bir fikriniz yoksa ya da müdahale konusunda emin değilseniz lütfen müdahale etmek yerine servisimizi arayınız.

Servisimiz Gelene Kadar Alınacak Önlemler

Bizi aradığınız takdirde kombinizle ilgili alınması gereken önlemler varsa size bildirip biz gelinceye kadar sizin ve ailenizin güvenliğini sağlamayı da borç biliriz. Kombinizin arızasına göre kombinizin fişini çekmenizi, gaz vanasını kapatmanızı, kombinizde yer alan diğer vanalara müdahale etmenizi isteyerek maruz kalabileceğiniz tehlikeleri bertaraf etmeye çalışırız...

Daha fazla bilgi
Telefon
Whatsapp