Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Uzun zamandır bölgemizde halkımıza en güvenli ve en kaliteli hizmetimiz ile Sakarya kombi bakımı servisimiz sizlere en iyi şekilde sunmaktadır. Günümüzde her yerde kombilerin kullanılıyor olması bu tür cihazlara olan güvenin de artmasına sebep olmaktadır. Kombinin kullanıldığı her alanlarda cihazı kullananların dikkat etmesi ve uygulaması gereken birtakım kurallar vardır. Özellikle kombilerin bakımı hem çok önemlidir hem de bakım yapılması şarttır. Kombi kullanıcıları bakım konusunu pek de dikkate almamaktadır. Kullanıcıların çoğu kombileri arıza yapmadan servis çağırmayı düşünmezler. Bakımı yapılmayan kombiler zamanla daha da büyük problemler ile karşılaşmaya sebep olmaktadır. Kombi bakımını neden yaptırmamız gerektiği hakkında bilinçlenmemiz gerekmektedir.

Kombi Bakımı Neden Yaptırılmalı?

Cihazın bütünüyle kontrolden geçirilmesi, içindeki parçaların ve içinin temizlenmesi, gereken bütün ayarların yapılması işlemine kombi bakımı denir. Bakımı yapılmayan kombiler tasarruf yapılmaz, beklentileri karşılamaz, sürekli problem çıkarır, cihazların ömrü kısalır ve az bir süre kullanılmış olsa bile devamlı arızalanabilir. Bu nedenler yüzünden kombi bakımları ihmal edilmesi ve mutlaka bakım yapılması gereken uygulamaların en başında gelmektedir. Kombi bakımı yılda iki kere profesyonel eğitimli uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer yılda iki kere bakım yaptırılamıyorsa en az bir kere kombilere bakım yaptırılmalıdır. Kombilere bakım denilince sadece iç temizlik anlamına gelmez. Yapılan kombi bakımlarında ileriki zamanlarda oluşabilecek arızalar tespit edilir ve yapılması gereken işlemler için müdahale edilir. Bakım işlemlerini kullanıcılar yapamaz. Sakarya kombi bakımı servisimiz kombi bakımı için uzman kişilerle çalışmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kombi bakımının ne kadar önemli olduğunu herkesin bildiği ve çok da önemsemediği bir durumdur. Bakım sadece uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Kombi bakımında Sakarya kombi bakım servisimiz sizlere en güvenli hizmeti en kaliteli şekilde vermektedir. Sizin isteğiniz üzere adresinize gelen tecrübeli ekibimiz kombi bakımı yaparken öncelikle kombinin içindeki suyu boşaltıp kirli su tahliye edilmektedir. Sonra genleşme tankının havası ölçülür ve 0.75 mbar dan az olmuşsa 0.75 mbar olana kadar hava basılır. Bu işlemin sonrasında yanma odası sökülür ve içerisinde oluşan bütün tozlar ve pisliklerden temizlenmektedir. Daha sonra brüler çıkarılır ve tel fırça yardımı ile gözenekler arası temizlenir.

Kalorifer dönüş filtresi yerinden sökülerek temiz olması sağlanmaktadır. Kombinin bütünüyle oluşmuş kirler ve tozlardan kurtulmak için temizliği yapılmaktadır. Bu arada fan test edilip ses çıkarıp çıkartmadığı ya da yalpalama yapıp yapmadığı kontrol edilir. Eğer bunları yapıyor ise fırça ve su ile temizlenir. En sonunda kombiden sökülüp çıkarılan parçaların bütünü titizlikle tekrardan toplanıp yerlerine takılır ve kombinin suyu doldurulur. Kombi bakımını yapan uzman elemanlarımız daha sonra gaz ayarlarını kontrol ederek ve gaz sızdırıp sızdırmadığını anlamak için test yapılır. Kombiyi kullanan kişi ile beraber kombi kontrol edilmektedir. Daha da sonra son işlem olarak kombinin bakımı tamamen yapılmış bir halde kullanıcıya teslim edilir.

Kombi bakımı en güzel ve en güvenli bu şekilde uzman ekip tarafından yapılmaktadır. Bakım işlemlerini ihmal etmemelisiniz ve kesinlikle uzman kişilerin bakımı yapması gerekmektedir. Sakarya kombi bakım olarak her zaman müşterilerimizin memnun kalacağı en iyi hizmeti sunmaktan son derece mutlu oluyoruz. Her türlü markada ya da modelde olan kombilerinizin bakımlarını itina ile yapmaktayız. İki çeşit kombi modeli vardır. Bunlar eski model bacalı kombiler ve yeni model hermetik kombilerdir. Bacalı kombilerin özellikleri baca olması nedeniyle bakımları mutlaka yapılmalıdır. Sakarya kombi bakım olarak model ne olursa olsun hep en iyi hizmet için en güzelini yapmaktadır.

Daha fazla bilgi
Telefon
Whatsapp