Kombi Gaz Ayarı

Kombi Gaz Ayarı

Her kombi kullanıcısı az çok kombi ayarları konusuna aşinadır. Hatta kombi yakıtından tasarruf etmek isteyenler bu konuda çok daha bilgilidir. Çünkü yalnızca kombinizin gaz ayarını ayarlatarak tasarruf edebilirsiniz.

Kombi Gaz Ayarı Kaç Olmalı?

Kullanıcı genellikle kombinin sıcaklık ayarı ile muhatap olmaktadır. Çünkü gaz ayarı kullanıcıların müdahale edemeyeceği teknik bilgi gereken özel bir konudur. Kombinizin gaz ayarını servisimizi arayarak yaptırabilirsiniz. Çünkü her marka ve model kombinin ayarları farklılık göstermektedir.

Ülkemizde satışa sunulan kombilerin en düşük gaz ayarı 20 kw olarak ayarlanarak satışa sunulmaktadır. Ancak sizin evinizi ısıtmak için çok daha azı yeterli olabilir. İşte bu yüzden servisimizi aramanız halinde bu ayar çok daha aşağısına ayarlanarak, tasarruf sağlanabilir.

Gaz Ayarını Etkileyen Faktörler

Bir de kombinin kullanıldığı evin özellikleri de kombinin gaz ayarını etkileyecektir.  Evinizin metrekaresi, binanızın yalıtım şekli, kullanılan radyatör ve cihazının gücü kullanılarak uzman servis ekibimiz tarafından gerekli inceleme ve hesaplamalar yapılacaktır. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen veriler sonucu ise kombinin gaz ayarları yapılacaktır.

Kombinizin Gaz Ayarını Yaptırın, Tasarruf Edin

Yukarıda bahsettiğimiz faktörlere göre yapılmış olan hesaplamalarda amaç, evinizin ya da işyerinizin kombisinin en verimli şekilde ve en az gazı harcayarak çalışmasını sağlamaktır. İşte bu yüzden kombi gaz ayarı yaptırmanız hem daha iyi ısınmanızı hem de yakıttan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Farklı Koşullara, Farklı Gaz Ayarı

Ülkemiz dört mevsimin birden yaşandığı bir cennet. Haliyle her ilin iklim özelliği de fark ediyor. Bunların yanında binaların yaşı, yalıtım şekli, oturulan kat sayısı ve evinizin büyüklüğü sizin ısınmanızı etkileyecektir. İşte bu yüzden her kombinin kullanıldığı alana özgü gaz ayarı yapılmak zorundadır.

Daha fazla bilgi
Telefon
Whatsapp